Β’ Ελληνικοί Αγώνες Λόγου

Φυσικά και ήμασταν εκεί!

Η Γ΄ Γυμνασίου του σχολείου μας συμμετείχε για πρώτη φορά, στους Β΄ Αγώνες Λόγου με θέμα τη Δημοκρατία, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις, όχι μόνο με την προσεγμένη παρουσία και παρουσίασή τους, αλλά και με την τεκμηριωμένη επιχειρηματολογία τους στο δεύτερο μέρος των Αγώνων, όταν χρειάστηκε να θεμελιώσουν και να υποστηρίξουν τις θέσεις τους απέναντι στα άλλα σχολεία. Στον όμορφο χώρο “Πολύκεντρο” στο Αίγιο, ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους στη Ρητορική και μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά από τα υπόλοιπα σχολεία της Αχαΐας, τίμησαν τον θεσμό της Δημοκρατίας, ως γνήσιοι Έλληνες.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δήμο Αιγιαλείας για την ευκαιρία που μας έδωσε και πολλά συγχαρητήρια για την όμορφη διοργάνωση. Πολλά συγχαρητήρια και σε αυτά τα φοβερά παιδιά μας. Μας έκαναν περήφανους για άλλη μια φορά φέτος, αποδεικνύοντας περίτρανα, πως όταν στα λουλούδια δώσεις τόπο, αυτά συνεχώς θα ανθίζουν.